ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

AXA ČR a AXA SK

Webové portály pre skupinu AXA, Česká a Slovenská republika.

Východiskovej situácie

Skupina AXA potrebovala vytvoriť nový webový portál www.axa.cz a www.axa.sk. Následne bol projekt ešte rozšírený o webové portály www.axabank.cz a www.axabanka.sk. Motiváciou k vytvoreniu nového webu bolo:
 
  •  potreba redesignu,
  •  transformácie PR webu na web podporujúce business
  •  atraktivita webu
  •  prehľadnosť

Riešenie

Vývoj nového webu bol zadaný spoločnosti Sprinx Systems, ktorá ako základ webu využíva Kentico CMS, ktorý je vhodný pre prevádzku aj takto rozsiahlych portálov. Vývoj sa začal v lete 2009 a prvá fáza projektu bola ukončená v januári 2010. Ďalšie čiastkové zmeny boli realizované v máji 2011 V tomto období vznikli postupne všetky 4 webové portály AXA poisťovne a AXA banky v ČR a SR. Súčasné nové portály obsahujú tisíce najrôznejších dokumentov, rad poistných kalkulátorov aj niekoľko videonavigátorů.

Hlavné prínosy nových portálov

  • prehľadná prezentácia jednotlivých produktov
  • rýchla cesta k hľadanému obsahu
  •  vysoká atraktívnosť stránok
  •  jednoduchá administrácia obsahu umožňujúce rýchlo reagovať na zmeny na trhu
 
V súvislosti s vytváraním nových stránok si spoločnosť AXA realizovala tiež vlastný prieskum. Riaditeľ PR a komunikanční skupiny AXA Marek Zeman k tomu dodáva: "Vychádzali sme z prieskumu, podľa ktorého používatelia očakávajú od redizajne našich webových stránok predovšetkým zaujímavejší vzhľad, zrozumiteľnú štruktúru, nový obsah a lepšie užívateľské nastavenia. Vytvorili sme preto atraktívny dizajn, ktorým chceme prispieť k zvýšeniu návštevnosti a podnietenie aktivity klientov na našich nových webových stránkach ".

Získané ocenenia webu AXA CZ

Najlepší web AXA v rámci celosvetového hodnotenia jednotlivých národných webových prezentácií. Best Site of the Year 2010 v kategórii Best Financial Services Site. Hlasovanie prebiehalo celosvetovo a zúčastniť sa mohli všetci užívatelia Kentico CMS z celého sveta.
Chcete vedieť viac?
 
Týmto dávam podľa § 11 a nasl. zákona č. 122/2013 Z.z. o ochrane osobných údajov svoj výslovný súhlas so správou, spracovaním a uchovaním svojich osobných údajov, ktoré zasielam spoločnosti Sprinx Systems, a.s.