ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

AXA ČR a AXA SK

Webové portály pro skupinu AXA, Česká a Slovenská republika.

AXA ČR a AXA SK

Webové portály pro skupinu AXA, Česká a Slovenská republika.

Výchozí situace

Skupina AXA potřebovala vytvořit nový webový portál www.axa.cz a www.axa.sk. Následně byl projekt ještě rozšířen o  webové portály www.axabank.cz a www.axabanka.sk. Motivací k vytvoření nového webu bylo:
 
  •  potřeba redesignu,
  •  transformace PR webu na web podporující business,
  •  atraktivita webu,
  •  přehlednost.
 

Řešení

Vývoj nového webu byl zadán společnosti Sprinx Systems, která jako základ webu využívá Kentico CMS, který je vhodný pro provoz i takto rozsáhlých portálů. Vývoj byl zahájen v  létě 2009 a  první fáze projektu byla ukončena v  lednu 2010. Další dílčí změny byly realizovány v květnu 2011. V tomto období vznikly postupně všechny 4 webové portály AXA pojišťovny a  AXA banky v ČR a SR. Současné nové portály obsahují tisíce nejrůznějších dokumentů, řadu pojistných kalkulátorů i několik videonavigátorů.
 

Hlavní přínosy nových portálů

  • přehledná prezentace jednotlivých produktů
  • rychlá cesta k hledanému obsahu
  •  vysoká atraktivnost stránek
  •  snadná administrace obsahu umožňující rychle reagovat na změny na trhu
 
V souvislosti s vytvářením nových stránek si společnost AXA realizovala rovněž vlastní průzkum. Ředitel PR a  komunikanční skupiny AXA Marek Zeman k  tomu dodává:  „Vycházeli jsme z  průzkumu, podle nějž uživatelé očekávají od redesignu našich webových stránek především zajímavější vzhled, srozumitelnou strukturu, nový obsah a lepší uživatelské nastavení. Vytvořili jsme proto atraktivní design, kterým chceme přispět ke zvýšení návštěvnosti a  podnícení aktivity klientů na našich nových webových stránkách“.
 

Získaná ocenění webu AXA CZ

Nejlepší web AXA v  rámci celosvětového hodnocení jednotlivých národních webových prezentací. Best Site of the Year 2010 v kategorii Best Financial Services Site. Hlasování probíhalo celosvětově a účastnit se mohli všichni uživatelé Kentico CMS z celého světa.

 
Chcete vědět víc?
 
Vyplněním výše uvedeného formuláře jste dali souhlas se zpracováním osobních údajů