ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
.

Zeptali jsme se našich klientů

Vymetal

9. 5. 2018 8:11:09


Nakladatelský dům GRADA vydává největší množství odborných titulů na českém knižním trhu a nabízí nejširší okruh žánrů pro čtenáře všech zájmů. Jedním z významných obchodních kanálů nakladatelství je rovněž e-commerce platforma od Sprinx Systems. Zeptali jsme se Ing. Romana Svitáka, majitele Grada Publishing.

V čem je podnikání a obchodování ve vašem oboru jedinečné?

Naším oborem je vydávání knížek. Je to spousta položek za relativně nízké ceny a s vysokými dopravními náklady. Odborná literatura je navíc velmi dlouhá řada oborů a žánrů pro velmi malé a úzké cílové skupiny. E-commerce je pro nás nejen důležitým distribučním, ale především i komunikačním prostředkem, který usnadňuje cestu každého jedinečného titulu k jeho specifickému čtenáři.

Jaká řešení u vás Sprinx Systems nasadil?

V rámci původního výběrového řízení jsme zvolili univerzálnější platformu Kentico, kterou implementoval Sprinx.

Jaké přínosy má pro vás integrace vašich systémů?

Po mnoha letech samostatného vývoje nezávislého e-shopu bylo, vedle celkové modernizace architektury, jedním z našich hlavních požadavků i přímé napojení na centrální informační systém Microsoft Dynamics, který u nás používáme. Dalším přínosem bylo datové propojení s projektem elektronické knihovny Bookport.cz.

Který z obchodních kanálů je pro vás aktuálně nejdůležitější a jaký v tomto ohledu očekáváte vývoj?

Největšími obchodními partnery jsou pro nás knihkupecké řetězce, které v současnosti procházejí konsolidací na knižním trhu. Našimi významnými partnery zůstávají rovněž e-shopy.

Plánujete další rozvoj vaší e-commerce platformy?

Naším záměrem je do této oblasti i nadále masivně investovat.
Ing. Roman Sviták