ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Close
Vyplněním výše uvedeného formuláře jste dali souhlas se zpracováním osobních údajů

Oficiální zastoupení INTEL a PGI i pro Slovensko!

16. 07. 2015

Jedna z divizí společnosti Sprinx System a sice SprinxHPC slaví jeden úspěch za druhým. Postupně získává oficiální doporučení a zastoupení jednotlivých celosvětových společností také na Slovensku.

Poté co SprinxHPC rozšířila působnost divize v dodávání PGI nástrojů i na slovenský trh, pokračuje její růst také oficiálním zastoupením společnosti INTEL na témže trhu. V tomto úspěchu má prsty Petr Pexa, který se záležitostem HPC věnuje již více jak tři roky.

PGI nebo INTEL nástroje a HPC počítače obecně jsou využívány převážně v akademické sféře. K nejúspěšnějším projektům patří realizace nejvýkonnějšího superpočítače v České republice, který nese název Amálka. Je využívaný v Ústavu fyziky atmosféry Akademi věd převážně k výzkumu planet sluneční soustavy.

Za nejnovější úspěchy v implementaci můžeme považovat dodávku do Vysoké školy báňské v Ostravě. Jedná se o rozsáhlou aplikaci včetně licencí na podporu HPC systémů i výzkumu.

A nesmíme zapomenout ani na rozšíření klastru NEMO v Geofyzikálním ústavu AV ČR, který jsme v roce 2008 sami dodali. Posilněn byl výpočetní výkon a operační pamět. Součástí řešení byla i implementace operačního systému OS Linux včetně nástrojů výše zmíněné společnosti Intel.