ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Close
Vyplněním výše uvedeného formuláře jste dali souhlas se zpracováním osobních údajů

Noví lídři na IT trhu ve zdravotnictví - Významné ocenění pro SprinxPharma

09. 12. 2014

V IT trhu je ve sféře zdravotnictví poslední dobou velmi rušno. Vzhledem k poptávce firem a institucí po modernějších systémech, které usnadní komunikaci s byrokratickou státní správou, se na přední příčky dostávají noví hráči. Jedním z nich je společnost Sprinx Systems se svojí divizí SprinxPharma, jež na slavnostním galavečeru Českých 100 Nejlepších ve Španělském sále Pražského hradu dostala ocenění v oborové kategorii Zdraví - vzdělání - humanita. Diplom převzal Ing. Jiří Čáp, generální ředitel společnosti. Společnost Sprinx Systems v letošním roce sklízela úspěchy, mimo jiné, díky svým aplikacím, které mapují pohyb léčivých přípravků celým systémem.
 
IT produkty vyvinuté na míru pro zdravotnictví představují na celosvětové úrovni jeden z nejrychleji se rozvíjejících trhů, neboť globalizace ve zdravotnictví vyžaduje, aby měly firmy co nejpřesnější a nejčerstvější informace, ať už se jedná o čínské nebo evropské úřady a jejich regulace a nařízení. Z této výchozí situace logicky plyne potřeba nových systémů, které dokážou co největší množství informací zaktualizovat, a tím pádem ušetřit firmám a institucím co nejvíce času, a tedy i peněz.
 
Sprinx Systems se svojí divizí Sprinx Pharma úspěšně boduje na českém trhu, přičemž mezi nejlépe hodnocené projekty patří "polidšťování" státní správy. Veškeré informace ze sféry zdravotnictví jsou veřejně přístupné, nicméně, tato data jsou uložena v různých formátech na různých místech. Například pro výrobce léčiv je otázkou hodin, nikoli minut, dohledat údaje o tom, zda jeho přípravek bude zařazen do systému úhrad již tento měsíc, nebo až ten následující. "Sprinx se této oblasti systematicky věnuje již několik let a na trhu nabízí několik aplikací, které data sbírají, porovnávají, hodnotí a částečně automatizují," objasňuje ředitel divize SprinxPharma PharmDr. Jiří Stránský. Tyto aplikace, zejména SprinxPharma Správní řízení a SprinxPharma Market Access, které monitorují celý průběh systému vstupu léčivých přípravků na trh v ČR, získávají stále větší popularitu napříč zdravotnickým spektrem.
 
Podle Jiřího Stránského budou v nejbližší budoucnosti úkolem pro technologické firmy data a jejich zpracování, ukládání a organizace. Zdravotnictví je obor, který nejenže potřebuje ke svému provozu ohromné množství dat od různých institucí a firem, ale stejně velké objemy dat i generuje. Zde je na trhu veliký potenciál pro technologické firmy, aby dokázaly vytvořit takový software, který dokáže tyto data třídit a automatizovat. Cílem je uživatelsky přístupná podoba, která dokáže, aby hledající data dokázal najít každý pracovník, nikoli pouze IT specialista. Toto je také jeden z cílů pharma divize společnosti Sprinx Systems, "Naše aplikace například umožňují řídit životní cyklus léčivých přípravků již od jejich vstupu na trh." vysvětluje Jiří Stránský.
 
Společnost Sprinx Systems působí na trhu od roku 1996. V roce 2008 získala v žebříčku firem 1. místo v samostatné kategorii Invence, nasazení, export a zisk. Během loňského roku se dokonce propracovala přímo do žebříčku TOP 100. Mezi nejznámější produkty společnosti patří superpočítač Amálka, který byl dlouhá léta nejvýkonějším českým počítačem a podílel se na mnoha projektech pro americkou NASA. V roce 2007 vznikla divize SprinxPharma, jejímž ředitelem se stal PharmDr. Jiří Stránský. SprinxPharma je momentálně nejrychleji rostoucí divizí společnosti Sprinx System, a to zejména díky rostoucí poptávce farmaceutických firem po individuálně navržených systémech, které zjednodušují práci s velkým objemem dat a uspoří tak zaměstnancům značnou část pracovní doby.