ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Close
Vyplněním výše uvedeného formuláře jste dali souhlas se zpracováním osobních údajů

Míříme ke hvězdám, večírek v planetáriu

15. 04. 2014

Sprinx Systems slaví osmnáct let pracovního života a jelikož jsme od roku 1996 odvedli pořádný kus práce, rozhodli jsme se plnoletost oslavit. A to ve velkém stylu.

 

Proto se 3. dubna v planetáriu v Královské oboře - Stromovce sešlo přes sto hostů na společenském večírku pojmenovaném „Zázraky vesmíru“. A proč zrovna toto téma a prostory planetária? Důvody byly hned tři.

 

V první řadě jsme téma vybrali, protože si sami klademe vysoké cíle a míříme ke hvězdám. To jsme za 18 let kontinuálního rozvoje a různorodých projektů už dokázali. Příhodně se nabízí náš superpočítač Amálka, který je dnes v Akademii věd zapojen do spolupráce s NASA – Americkou agenturou pro kosmonautiku. Pro Sprinx není žádná laťka dost vysoká, aby se nedala překonat, proto tedy téma hvězd.

Druhým důvodem byly dary. Ke svým narozeninám jsme se totiž rozhodli dary dávat namísto přijímat. Proto paní Božena Jirků za Nadaci Charty 77 a paní Pavla Jirošová za Linku bezpečí převzaly každá šek v hodnotě 100 000 korun. Tyto peníze určitě splní dětem desítky snů, jak se to říká právě o hvězdách, které plní přání.

A třetím důvodem zvolení vesmírného tématu bylo překvapení odhalené v druhé půli večera. Tomáš Hrivnák představil nové logo a grafickou identitu Sprinx Systems. Něco co s nadsázkou můžeme nazvat rozsvícením nové hvězdy.

 

A jak celý večer probíhal?

 

Hosty přivítal generální ředitel Sprinx Systems Jiří Čáp, který v krátkosti představil společnost a předal slovo moderátorovi večera, kterým byl Vladimír Kořen, známý z obrazovek České televize.

Následující hodina byla vyhrazena zábavné talk-show, které se zúčastnili spisovatel Ivo Šmoldas, ředitelka Nadace charty 77 Božena Jirků, Leopold Vrána z ČVUT a Karel Pacner, legenda v oblasti popularizace vědy. Show se skládala ze čtyř tématických bloků, které se vztahují k technologiím, vesmíru, ale i běžnému životu a každá z těchto částí byla zakončena kvízem. Schválně, věděli byste, kdy byla sestrojena první kalkulačka? Nebo kolik planet bylo objeveno mimo sluneční soustavu?

Po zábavné diskusi pak přišla řada na již zmíněné dobré skutky. Nadace Charty 77 a Linka bezpečí obdržely šeky na sto tisíc korun a Linka bezpečí navíc nový web. Nepochybujeme, že obojí maximálně využijí.

A po potlesku přišlo hlavní překvapení a zlatý hřeb večera. Tím bylo již nastíněné představení nového loga a identity. „Sprinx, the Doers“ hlásá nové černo oranžové logo, které budeme od nynějška nosit. Ze start-upu k prosperující firmě s osmnáctiletou tradicí vedla dlouhá cesta, která si zaslouží pořádnou oslavu. Ta se protáhla do nočních hodin a věříme, že hosté byli s večírkem stejně spokojení jako my ve Sprinx. Všem partnerům i klientům děkujeme za důvěru a přízeň, kterou nám projevili nejen v den oslav, ale kterou do nás vkládají již 18 let, nezklameme ji.

 

Míříme ke hvězdám. Jsme Sprinx, the Doers.