ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Close
Týmto dávam podľa § 11 a nasl. zákona č. 122/2013 Z.z. o ochrane osobných údajov svoj výslovný súhlas so správou, spracovaním a uchovaním svojich osobných údajov, ktoré zasielam spoločnosti Sprinx Systems, a.s.

Mierime ku hviezdam, večierok v planetáriu

15. 04. 2014

Sprinx Systems oslavuje osemnásť rokov pracovného života a keďže sme od roku 1996 odviedli poriadny kus práce, rozhodli sme sa plnoletosť osláviť. A to vo veľkom štýle.

Preto sa 3. apríla v planetáriu v Kráľovskej obore - Stromovke zišlo vyše sto klientov na spoločenskom večierku pomenovanom "Zázraky vesmíru". A prečo práve toto téma a priestory planetária? Dôvody boli hneď tri.

V prvom rade sme tému vybrali, pretože si sami kladieme vysoké ciele a mierime ku hviezdam. To sme za 18 rokov kontinuálneho rozvoja a rôznorodých projektov už dokázali. Príhodne sa ponúka náš superpočítač Amálka, ktorý je dnes v Akadémii vied zapojený do spolupráce s NASA - Americkou agentúrou pre kozmonautiku. Pre Sprinx nie je žiadna latka dosť vysoká, aby sa nedala prekonať, preto teda téma hviezd.

Druhým dôvodom boli dary. K svojim narodeninám sme sa totiž rozhodli dary dávať namiesto prijímať. Preto pani Božena Jirků za Nadáciu Charty 77 a pani Pavla Jirošová za Linku bezpečia prevzali každá šek v hodnote 100 000 korún. Tieto peniaze určite splní deťom desiatky snov, ako sa to hovorí práve o hviezdach, ktoré plnia želania.

A tretím dôvodom zvolenie vesmírneho téme bolo prekvapenie odhalené v druhej polovici večera. Tomáš Hrivnák predstavil nové logo a grafickú identitu Sprinx Systems. Niečo čo s nadsázkou môžeme nazvať rozsvietením nové hviezdy.

A ako celý večer prebiehal?

Hostí privítal generálny riaditeľ Sprinx Systems Jiří Čáp, ktorý v krátkosti predstavil spoločnosť a odovzdal slovo moderátorovi večera, ktorým bol Vladimír Kořen, známy z obrazoviek Českej televízie. 

Nasledujúca hodina bola vyhradená zábavnej talk-show, ktoré sa zúčastnili spisovateľ Ivo Šmoldas, riaditeľka Nadácie Charty 77 Božena Jirků, Leopold Vrána z ČVUT a Karel Pacner, legenda v oblasti popularizácie vedy. Show sa skladala zo štyroch tematických blokov, ktoré sa vzťahujú k technológiám, vesmíru, ale i bežnému životu a každá z týchto častí bola zakončená kvízom. Schválne, vedeli by ste, kedy bola zostrojená prvá kalkulačka? Alebo koľko planét bolo objavené mimo slnečnú sústavu? 

Po zábavné diskusiu potom prišiel rad na už spomínané dobré skutky. Nadácia Charty 77 a Linka bezpečia dostali šeky na sto tisíc korún a Linka bezpečia navyše nový web. Nepochybujeme, že oboje maximálne využijú. 

A po potlesku prišlo hlavné prekvapenie a zlatý klinec večera. Tým bolo už načrtnuté predstavenie nového loga a identity. "Sprinx, the Doers" hlása nové čierno oranžové logo, ktoré budeme odteraz nosiť. Zo start-upu k prosperujúcej firme s osemnásťročnou tradíciou viedla dlhá cesta, ktorá si zaslúži poriadnu oslavu. Tá sa pretiahla do nočných hodín a veríme, že hostia boli s večierkom rovnako spokojní ako my vo Sprinx. Všetkým partnerom aj klientom ďakujeme za dôveru a priazeň, ktorú nám prejavili nielen v deň osláv, ale ktorú do nás vkladajú už 18 rokov, nesklameme ju.

Mierime ku hviezdam. Sme Sprinx, the Doers.