Sprinx jako aktivní účastník debaty o budoucnosti farmaceutického průmyslu

Sprinx jako aktivní účastník debaty o budoucnosti farmaceutického průmyslu
(Praha, 27. 5. 2016) Ve dnech 17. a 18. května proběhla ve Špindlerově Mlýně tradiční konference na téma „Rizika v činnosti farmaceutické firmy”. V rámci 23. ročníku akce vystoupili a debatovali nejen představitelé zdravotnictví, ale také zajímaví experti z byznysové sféry. Generálním partnerem konference byla již popáté firma Sprinx Systems, která je významným hráčem na trhu IT pro farmacii. 

První konferenční den proběhl, již tradičně, pod taktovkou státní správy, zdravotních pojišťoven a nemocnic. Nejočekávanějším bodem programu byly rozbory aktuálních legislativních novinek, především hojně diskutovaného zákona o zveřejňování smluv, který se přirozeně dotkne i farmaceutického segmentu. Zástupci pojišťoven a Státního ústavu pro kontrolu léčiv se vyjádřili i k zákonnému omezení paralelních exportů.
 
Druhý den konference se nesl ve znamení trendů, jaké hýbou farmacií z pohledu obchodu a marketingu. Do odborného bloku se postupně zapojil celý tým divize SprinxPharma, a to včetně  kolegů z oddělení software hostingu. Ústředním tématem jejich přednášky bylo použití mailingových nástrojů v marketingu Rx i OTC společností.
 
Společnost Sprinx Systems působí na trhu IT technologií rovných 20 let. Zmiňovaná divize SprinxPharma, založená v roce 2007, momentálně patří mezi nejrychleji rostoucí oddělení Sprinxu. A to zejména díky rostoucí poptávce farmaceutických firem po individuálně navržených systémech, které zjednodušují práci s velkým objemem dat a uspoří tak zaměstnancům značnou část pracovní doby.

 
Kontakt pro média:
Jakub Večerka
603 185 441
media@mousehouse.cz
Datum zveřejnění 27. 5. 2016 10:14:07 od