.

Lepší cloud pro ESET

Radek Kubeš

03.10.2019


Produkty původem slovenské společnosti ESET chrání před kybernetickými útoky více než 110 milionů uživatelů po celém světě. Rychlý růst společnosti znamenal nutnost vytvoření mnoha lokálních e-commerce řešení napříč kontinenty, která jsou nyní společností Sprinx Systems postupně integrována do jediného e-storu, vyvinutého a provozovaného na cloudové platformě Microsoft Azure. Na spokojenost s novým řešením od Sprinxu jsme se zeptali Juraje Kojdy, který ve společnosti ESET působí jako Head of Global Digital Development.

Proč jste se rozhodli v rámci celé společnosti přejít na nové, cloudové e-commerce řešení?

Společně se Sprinx Systems, naším IT partnerem, jsme řešili, jak rychleji zavádět nové funkce našich e-storů, provozovaných po celém světě. Jsme světovým v oblasti kyberbezpečnosti, takže pro nás bylo samozřejmě extrémně důležité, aby naše nové prostředí pracovalo transparentně a zcela bezpečně. Zároveň jsme věděli, že našim globálním potřebám bude nejlépe vyhovovat řešení postavené v cloudu, protože provoz vlastní infrastruktury je finančně velmi náročný.

Jaké přínosy má pro vás provoz e-commerce řešení v Microsoft Azure?

Náš nový e-store běží v tzv. bezserverovém prostředí s prakticky neomezenou škálovatelností a maximální dostupností. Již během pilotního projektu jsme zaznamenali o 30 procent rychlejší načítání e-storu a dokonce o 50 procent nižší provozní náklady. Brzy proto do Microsoft Azure konsolidujeme všech našich téměř 100 e-storů do jediné, globální e-commerce platformy, abychom mohli poskytnout lepší zážitek z nákupu našim zákazníkům po celém světě.

Jak hodnotíte spolupráci Sprinx Systems?

Sprinx Systems jsme si zvolili jako lokálního partnera pro pilotní projekt nové e-commerce platformy pro naše české zákazníky. Dosažené výsledky ukazují, že šlo o správné rozhodnutí a do nové platformy budou postupně integrovány všechny naše další e-story.

Jaký plánujete další rozvoj vašeho e-commerce řešení?

Zkoumáme další možnosti platformy Microsoft Azure, především v oblasti umělé inteligence a strojového učení.

Juraj Kojda

Head of Global Digital
Development společnosti
ESET