.

Pochopení klienta je pro nás od začátku důležité

Šárka Fialová

18.02.2019


O jaká obchodní řešení měli v uplynulém roce klienti největší zájem?
Během letošního roku jsme u našich klientů nasazovali všechny hlavní typy obchodních řešení z našeho portfolia. Klienti mají zájem jak o zakázkově vyvíjené (custom) CRM systémy na podporu obchodování, tak o nové weby a stále častěji i e-shopy s prvky marketingové a obchodní automatizace. Samozřejmě nám přeje vývoj ekonomiky, který firmám umožňuje více investovat do inovací v jejich obchodování a do zvyšování konkurenceschopnosti. Tyto investice se firmám v následujících letech rychle vrátí.

Na jaké problémy při implementaci nejčastěji narážíte?
Každá nová implementace je pro nás výzvou a už předem děláme vše pro to, abychom se během ní s žádnými závažnými problémy potýkat nemuseli. Proto sázíme na důkladnou analýzu a plánování projektů. Naprosto klíčové je ale už na začátku přesně pochopit požadavky klienta, které pak při návrhu a implementaci nového řešení aplikujeme do praxe.

Jsou některá přání zákazníků skutečně nesplnitelná?
Spíše než k nemožnosti splnit nějaký konkrétní požadavek na funkce a vlastnosti nového obchodního řešení dochází občas k nepochopení. Přece jen jsme technologická společnost a někdy se může stát, že naše mluva není našim klientům, koncentrovaným na jejich vlastní podnikání, stoprocentně srozumitelná. Proto občas musíme přibrzdit a vše si vysvětlit, aby ve finále došlo k oboustrannému pochopení.

Jaké schopnosti a zkušenosti vyhledáváte u členů vašeho týmu?
Jsme v každodenním kontaktu s našimi zákazníky, takže je pro nás důležitý především přirozený obchodní talent a schopnost naslouchat klientům. Dále potřebujeme komunikační schopnosti, logické myšlení a nezbytné je samozřejmě i nadšení učit se novým věcem a dále se profesně rozvíjet.

Co vás na práci ve Sprinxu nejvíce baví a motivuje?
Každý den je ve Sprinxu jiný, přicházejí nové výzvy a obchodní příležitosti. Máme značnou volnost při samostatném rozhodování o řešení obchodních případů i vedení implementací. Jsem ráda, že po letech v korporacích mám pro firmu jméno a nejsem jen číslo. Zároveň mě baví, že každý náš úspěch je úspěchem týmu lidí, se kterými spolupracuji. Ať už s těmi, kteří jsou v kontaktu s klienty, tak i s těmi, kteří stojí za fungováním společnosti.

Zbývá vám ještě čas na koníčky?
Věřím v nezbytný balanc mezi pracovním a soukromým životem, takže je nutné si pravidelně odpočinout a věnovat se tomu, co má každý z nás rád. Má odpověď tedy zní: ano.

Šárka Fialová

SÁZÍME NA DŮKLADNOU ANALÝZU A PLÁNOVÁNÍ PROJEKTŮ, ALE NAPROSTO KLÍČOVÉ JE UŽ NA ZAČÁTKU PŘESNĚ POCHOPIT POŽADAVKY KLIENTA