.

Jak to vidí Pavel Riško & Vladimír Krichťák

18.02.2019


Pavel Riško:

Velké CRM:
Sázka na jistotu

V rozporu s obvyklým vnímáním nejsou robustní CRM systémy typu Salesforce rozhodně určeny jen velkým firmám s obraty v řádech desítek či stovek milionů. Běžně provádíme jak rozsáhlé implementace, stejně jako nasazujeme Salesforce v malých firmách s jednotkami uživatelů. Zásadní rozdíl spočívá v samotném přístupu firmy k CRM systému a jeho zamýšlené roli nejen při obchodování.

Salesforce, jako dlouholetá jednoznačná jednička na trhu komplexních CRM systémů, umožňuje zpracovávat kompletní agendu obchodování v jediném systému. Navíc jsou k dispozici i nástroje na týmovou spolupráci se systémem rolí a profilů a řízení přístupu k obsahu. Všichni členové týmů pracující se zákazníky mají díky tomu vždy k dispozici všechny informace, které právě potřebují. Další silnou stránkou systémů typu Salesforce je možnost snadné integrace s dalšími řešeními. Pak se vše důležité odehrává v jediném prostředí nakonfigurovaném dle konkrétních potřeb uživatele.

Rozšiřování funkcionality řeší Salesforce nejčastěji akvizicí zajímavých projektů a jejich následným začleněním do ekosystému formou rozšiřujících modulů. Velmi zajímavá je v tomto ohledu také postupující specializace Salesforce na různá odvětví. Takže dnes máme specializo- vané CRM například pro zdravotnictví, finanční služby a další tržní segmenty. CRM systém od předního dodavatele má zajištěnou kontinuitu vývoje a pravidelný přísun inovací, který pro- bíhá třikrát ročně. Spojit se s lídrem trhu proto nemůže být špatná volba.

Vladimír Krichťák

Menší CRM:
Brána k informacím

Ve světě moderních CRM systémů nemusí „malé“ nutně znamenat omezenou funkci- onalitu nebo nemožnost integrace s dalšími podnikovými systémy. Právě naopak – naše Sprinx CRM lze integrovat s fakturačními, účetními nebo skladovými systémy, stejně jako s e-shopy. Výhoda je jasná – pro získání kompletního obrazu o zákazníkovi nebo konkrétním obchodním případu není nutné hledat informace hned v několika různých systémech.

Moderní CRM, bez ohledu na to, zdali je určeno pro velkou, nebo malou firmu, by tedy mělo sloužit i jako front-end dalších podnikových systémů, samozřejmě s dostupností z mobilních zařízení obchodníků na cestách. A co víc, veškeré informace je třeba mít k dispozici v reálném čase – s ohledem na rychlost obchodování i spolupráci v týmu v jeden okamžik nad stejnými daty. Obchodníci i manažeři vidí na obrazovce svého počítače nebo mobilu vždy aktuální informace o obchodování a zákaznících, které se plynule mění – bez nutnosti synchronizace a ruční aktualizace dat.

Menší, lokálně vyvíjené CRM systémy lze také mnohem lépe přizpůsobit konkrétním potřebám a procesům firem, kterým nevyhovují některé pevně dané vlastnosti robustních CRM řešení. Výběr a nasazení těchto CRM systémů často řídí přímo majitelé firem, kteří mají jasnou představu a své osvědčené know-how, a požadují nástroj, který jejich styl práce a procesy podpoří a nebude se je snažit měnit. S lokálním tvůrcem CRM systémů se jistě domluví lépe než s nadnárodním gigantem.

Pavel Riško

CRM SYSTÉM OD PŘEDNÍHO GLOBÁLNÍHO DODAVATELE MÁ ZAJIŠTĚNOU KONTINUITU VÝVOJE A PRAVIDELNÝ PŘÍSUN INOVACÍ.
Od roku 2005 pracuje
Pavel Riško ve Sprinx Consulting
jako obchodník
pro významné
zákazníky a konzultant
technologických
řešení. Jeho tým
implementoval a nyní
spravuje CRM systém
Salesforce u klientů
jako Siemens nebo
Mazars.

Vladimír Krichťák

MENŠÍ, LOKÁLNĚ VYVÍJENÉ CRM SYSTÉMY LZE MNOHEM LÉPE PŘIZPŮSOBIT KONKRÉTNÍM POTŘEBÁM A PROCESŮM FIREM.
Vladimír Krichťák má ve Sprinx Systems
jako konzultant od
roku 2016 na starost
implementace našeho
vlastního řešení
Sprinx CRM. Jeho tým
pracuje například pro
společnosti Olympus
nebo BioTech.