Sprinx Systems a.s. získal novou certifikaci ISO 27001

Sprinx Systems a.s. získal novou certifikaci ISO 27001
Sprinx Systems je již řadu let držitelem certifikace ISO 9001 a prověrky Národního bezpečnostního úřadu. V letošním roce jsme se rozhodli přidat další certifikaci, jmenovitě ISO 27001. Touto certifikací skupina Sprinx prokazuje svoji schopnost trvale uplatňovat bezpečnostní opatření, chránící klientská i vlastní informační aktiva. Cíl je nasnadě - poskytovat jistotu dostatečné úrovně zabezpečení informací. Celému procesu předcházela několikaměsíční práce vícečlenného týmu. Bylo nutné vytvořit a konsolidovat dokumentační části ISMS a následně také doladit bezpečnostní procesy ve skupině.

Systém řízení bezpečnosti informací (Information Security Management System - ISMS) je systém, který dokumentuje jak ochranu informačních aktiv, tak řízení rizik bezpečnosti informací. Najdeme zde popis zavedených opatření - včetně jejich kontroly. Tento systém byl připraven proto, aby poskytl podporu pro ustavení, zavedení, provozování, monitorování, udržování a zlepšování systému řízení bezpečnosti informací. 

Certifikace, mimo jiné, dokládá, že umíme systematicky identifikovat (a zmírnit) bezpečnostní rizika a že máme připravené plány pro řízení kontinuity v případě mimořádných událostí. Dále certifikace svědčí o tom, nakolik důkladně chráníme důvěrné informace, čímž snižujeme riziko jejich zneužití nebo zcizení.

Věříme, že tato certifikace bude – i v návaznosti na ostatní certifikace - deklarací našim klientům, že jejich data jsou u nás v naprostém bezpečí. Ba co víc – v bezpečí, na kterém se stále, kontinuálně pracuje.

Jiří Jinger, Head of Support Department Sprinx Systems, a.s.
Datum zveřejnění 11. 11. 2016 13:58:59 od Romana Ripper
x

Přihlašte se k odběru newsletteru a odebírejte novinky ze světa
e-commerce