Jak se staví CRM podle nových trendů?

Jak se staví CRM podle nových trendů?
Prostředí CRM je v dnešní, internetové době předurčené k tomu, aby sloužilo jako úložiště firemních informací a firemního know-how. Současná koncepce CRM umožňuje maximálně využívat vazby a souvislosti mezi informacemi. Kombinovat a propojovat data tak, jak to běžný smrtelník se spoustou excelovských tabulek jaktěživ nesvede. Právě ona provázanost informací hraje v CRM klíčovou roli – protože jakmile vazby jednou máte na očích, už je můžete hlídat, řídit a přidělovat konkrétním osobám.

Nicméně, zpět ke slibovaným trendům. Nepsané pravidlo, že firmě nejlépe poslouží CRM zastřešené jedním „univerzálním“ výrobcem, přestává platit. Praxe ukazuje, že dodavatelé, kteří hlásají, jak umí všechno, zřídkakdy dosáhnou ve všem té nejvyšší, mistrovské úrovně. Co to pro firmy znamená? Při výběru CRM systémů se prosazuje nová filosofie, která říká: „Vyberte si to nejlepší od těch nejlepších na trhu a „poskládejte“ si dokonalé CRM sami!“

Propojit a integrovat všechny systémy, to už v dnešní době žádný problém. (Tedy alespoň z pohledu odborníka!) Existují jak standardy pro výměnu dat, tak standardy pro propojování aplikací. Pokud ovšem chcete, aby Vám CRM firemní život usnadnilo, a nikoli zkomplikovalo, vždy je třeba se obrátit na zkušeného implementátora. 

Radko Jelínek
Executive Officer
Datum zveřejnění 7. 11. 2016 8:43:36 od Romana Ripper
x

Přihlašte se k odběru newsletteru a odebírejte novinky ze světa
e-commerce