9 tipů pro bezpečnější chytrolíny

9 tipů pro bezpečnější chytrolíny
 1. Zamykejte obrazovku
Aktivace zámku obrazovky zaručeně pomůže ochránit data v telefonu či tabletu v době, kdy Vy a Váš chytrý společník nejste pohromadě. Všichni víme, jak je jednoduché někde telefon zapomenout. Uznávám, že pro někoho může být ztrátou času telefon tlačítkem zamykat a následně zase zadávat kód pro jeho odemčení, ale myslete na bezpečnost. Jak by řekli Britové – Better to be safe than sorry.

 2. Aktualizujte
Aktualizovat, aktualizovat, aktualizovat. Základem každého chytrého zařízení je hardware a operační systém. Každý výrobce se snaží své zařízení zabezpečit, ale vždycky se nějaká ta chybka najde a je potřeba ji opravit právě aktualizací. Pokud Vás updatování nebaví, řekněte si, že třeba výrobce přidá alespoň nějakou zajímavou "fičuru“ kvůli které se vyplatí aktualizaci provést.

 3.  Vypínejte nepotřebná zařízení
NFC, Bluetooth a GPS jsou jistě skvělé vymoženosti dnešní doby, ale stále je potřeba s nimi nakládat obezřetně. Právě tato zařízení o nás mohou prozradit spoustu informací. Třeba o tom kde právě jsme a nebo mohou jednoduše zpřístupnit náš telefon někomu cizímu. Dávejte si také pozor na vysílání ID svého Bluetooth a přijímejte pouze důvěryhodná spojení jako telefon přítele či přítelkyně či vlastní handsfree. A pokud Vám zneužití strach nenahání, berte v úvahu, že ušetříte přinejmenším kousek baterie. 

4. Nepřipojujte se automaticky k Wi-Fi
Všichni máme rádi Wi-Fi zdarma. Moderní telefony zvládají tyto sítě vyhledávat, automaticky se k nim připojovat a šetřit tak mobilní data. Mimo jiné slouží telefonům i k orientaci, upřesňování polohy a podobně. Vždyť nemálo z nás si dnes vybírá kavárnu či restauraci právě podle hotspotu. Je potřeba však mít na paměti, že připojování k nedůvěryhodným sítím, zejména pak automaticky, je risk. Nikdy nevíte kdo hotspot provozuje, čte informace, které přes něj procházejí, či sleduje co na internetu děláte. Takovým lidem přeci nechcete svěřit své přístupové údaje k „bankovnímu internetovnictví“, jak z ní z jedné skvělé reklamy …. 

5. Používejte ty pravé aplikace
Každý programátor je nějaký a může sledovat aplikací jiný záměr, než se Vám může zdát. Některé aplikace nechtějí přístup k ničemu, některé jen k něčemu a některé zas ke všemu. Buďte opatrní – čtěte recenze, podívejte se co je výrobce aplikace zač a hlavně neinstalujte každou aplikaci, na kterou přijdete.

6. Zálohujte
Možnosti cloudu jsou široké. Většina chytrých zařízení a jejich výrobců nabízí vlastní možnost zálohování důležitých věcí do cloudového úložiště. Pravidelné zálohování Vám pomůže, stejně jako u běžného PC, omezit množství požívaných antidepresiv po ztrátě fotek, SMSek a kontaktů.

7. Brouzdáte? Odhlašujte se!
Každý z nás má dnes ve zvyku nakupovat vánoční dárky, slevové kupony či oblečení online. Stejně tak jsme si zvykli platit účty za telefon, nájem a další věci přes mobilní bankovnictví. Pokud však nemáte v plánu přispět na „dobročinné“ účely zahraničních hackerů podobná uskupení, prosím, odhlašujte se. To stejné platí pro jakékoliv weby, kde se přihlašujete. Všechny údaje, které jsou online se dají snadno zneužít.

8. Bezpečnostní aplikace
Mnoho výrobců antivirových řešení připravilo své aplikace i pro naše chytré společníky. Tyto aplikace Vám pomohou ohlídat právě okamžiky Vaší nepozornosti nebo umí ohlídat věci, které se dějí tzv. na pozadí a vy je nevidíte. Může to být kliknutí na nevhodný odkaz, stažení škodlivého souboru nebo třeba spuštění nevyžádané funkce v některé aplikaci. Je dobré si prostudovat, co všechno aplikace umí a vybrat tu nejvhodnější v poměru výkonu a ceny.

 9. Hesla v mobilu
U mobilních zařízení určitě neukládejte hesla do paměti prohlížeče a rozhodně se snažte mít u různých aplikací různá hesla. Pokud se bojíte, že si hesla nebudete pamatovat, existuje spousta chytrých pomocníků, které Vám pod jedno silné heslo schovají spoustu dalších hesel a Vám tak stačí si pamatovat toto jedno. Ale pozor, ať je silné jako 2 dny vařený hovězí vývar z masa i kostí, jinak ohrozíte hesla všechna. 

Chcete vědět více, je bezpečnost Vašich aplikací Vaší prioritou? 
Navštivte naše stránky www.softwarehosting.cz.
logo768_SoftareHosting.png

  
Datum zveřejnění 22. 1. 2015 11:00:43 od
Tagy: hesla hosting IT bezpečnost mobile mobilu sítě web wifi zaloha
x

Přihlašte se k odběru newsletteru a odebírejte novinky ze světa
e-commerce