.

DIGITÁLNÍ ASISTENTI JSOU BUDOUCNOSTÍ NAŠEHO ŽIVOTA

04.05.2017


Znáte nás především z obchodních jednání, pracovních meetingů a konferencí. Proto je tu nový seriál, který představí naše zaměstnance v osobitějším světle. Náš kolega Jiří Jinger působí ve společnosti Sprinx Systems na pozici Head of Application Support Department od roku 2011. Do jeho kompetencí spadají především cloudové služby, bezpečnost a outsourcing IT služeb. Pracovní ráno si nedokáže představit bez svého velkého hrnku čaje a kromě IT technologií fandí muzice.

1. Jste expertem v oboru cloudových služeb, jak jste se k této disciplíně dostal?
Cesta ke cloudu nějakou dobu trvala. Už ve firmě, kterou jsme v roce 2009 založili s kolegou, jsme se zabývali problematikou co nejsnazšího propojení zaměstnanců ve firmách. V jednom případě to byla účetní firma, která potřebovala své zaměstnance umístit u klientů, ale zajistit jim práci v jednom softwaru. Druhým případem bylo propojení několika ordinací jednoho lékaře. V té době jsme to řešili formou centrálního počítače a přístupu přes vzdálenou plochu. Už tenkrát mě ale napadlo, že by se to dalo využít i pro ostatní firmy jako služba. Myšlenku se podařilo zrealizovat až ve Sprinxu, kde jsme navázali na již běžící řešení formou implementace určitého obchodního, marketingového a technického rámce.

2. Můžete zmínit nějakou zajímavost z oboru, která vás v poslední době zaujala?
Pro mě je nejzajímavější spojení cloudu a umělé inteligence. Digitální asistenti, ať už jsou z pera Microsoftu, Googlu, či Applu, jsou naší budoucností. A tím nemyslím na diktování SMS do mobilu, ale zejména v oblasti prodeje či technické podpory. Tam budou poskytovat pravděpodobně první úroveň služeb a umožní tak zvýšení odbornosti ostatních zaměstnanců, kteří budou až v druhé frontě řešení obchodních či supportních požadavků.

3. Baví vás také další oblasti, u kterých pravidelně sledujete jejich vývoj?
Jedním z mých koníčků, ačkoli nejsem pilot, je letecká doprava. Zajímá mě především její posun jako alternativy k dopravě automobilem. A pak automatizace letecké dopravy obecně směrem k jednopilotním dopravním letadlům, která budou podporovat moderní technologie. Ty by mohly zásadně, a doufejme pozitivně, ovlivnit nejen bezpečnost, ale i náklady na leteckou dopravu a tím podpořit její častější využívání v různých odvětvích. 

4. Vnímáte technologický pokrok i ve svém soukromém životě? 
Vlastně ani zásadně ne, nebo se pokrok už stal rutinou. Používám chytrý telefon, televizi, sdílení souborů mezi zařízeními a sleduji filmy přes internet.

5. Máte nějaké rituály, bez kterých si nedokážete představit běžný den?
Každý všední den začínám poslechem zpráv cestou do kanceláře a tam si udělám velký hrnek čaje. Pak už je každý den jiný a to se mi právě na práci ve Sprinxu líbí.

6. Čemu se věnujete ve svém volném čase?
Kromě cestování je to muzika, ale vzhledem k pracovnímu vytížení mám na ni stále méně času. Také už druhým rokem pracuji na muzikálu Dvě srdce a ne a ne ho dokončit.

7. Existuje něco, co vás vždy dokáže potěšit a povzbudit?
Úsměv nebo polibek od mé přítelkyně v osobním životě a určitě každý úspěch, který se nám povede v práci.

S PŘÍTELKYNÍ JSME ZASNOUBENI A SVATBA SE BLÍŽÍ. PRVNÍ DÍTĚ JE NA CESTĚ. JEHO PRVNÍ ROK SE ZAČNE POČÍTAT PRAVDĚPODOBNĚ OD SRPNA 2017.

Jiří Jinger

Před nástupem do společností Sprinx Systems působil jako jednatel společnosti KEYSTONE Czech Republic a tři rok na pozici Customer Care Manager produktu Helios Orange ve společnosti Asseco Solutions. Miluje indicko-pákistánskou, italskou a samozřejmě českou kuchyni.
x

Přihlašte se k odběru newsletteru a odebírejte novinky ze světa
e-commerce