Close
Vyplněním výše uvedeného formuláře jste dali souhlas se zpracováním osobních údajů

Kdo jsme

Máme rádi výzvy a Vy tou výzvou jste. Přesvědčte se!


Specializujeme se na vývoj, prodej, implementaci a správu obchodních systémů. Vyvíjíme webová řešení, poskytujeme služby v oblasti hostingu a správy aplikací a jsme významným dodavatelem produktů HPC (High Performance Computing.). Působíme na trhu již od roku 1996 a naše produkty a řešení využívá řada zákazníků v České republice i v zahraničí.

 

Rádi na sebe přebereme Vaše starosti. Nevyřešíme Vám problém s rozlitým mlékem, ale uděláme vše proto, abychom Vám pomohli alespoň v IT oblasti.

Historie

 • 1996 vznik společností Sprinx s.r.o. se zaměřením na internetové a intranetové řešení
 • 1997 vytvoření internetového portálu Atlas.cz
 • 2001 prodej druhého největšího portálu Atlas CZ, a.s.
 • 2002 vytvořen první cloud produkt „BMW configurator“
 • 2004 vytvoření hostovaného řešení Sprinx CRM
 • 2007 Založena Pharma divize
 • 2008 založena pobočka v USA – Sprinx Systems, LLC
 • 2011 mezinárodní expanze – vznik slovenské pobočky – pharma projekty v Ukrajině, Rusku, Kazachstánu a Bělorusku
 • 2013 alternativní prodejní kanál pro společnost 3M
 • 2014 „We are The Doers“ – zahájen proces rebrandingu společnosti
 • 2015 Vznik nového CRM - SprinxCRM 7
 • 2016 20 let na trhu
 • 2017 AppOn.Cloud

Komiks

komiks.png

Fakta a čísla

20
let na českém trhu
9
let na zahraničním trhu
113
tvrdě pracujících
8254
vyšlapaných schodů denně
2220
vypitých šálků kávy za měsíc
16
kg cukru jako doping

Naši klienti

Imperial-Tobacco
3M
axa
olympus
ufa
astrazeneca
bmw
credit-suisse
hp
hvb
landrover
panasonic
amcico
sandoz
siemens
toyota
ucb
walmark

Certifikace a ocenění

Jsme partnerem společnosti Microsoft se statutem Microsoft Gold Certified Partner.
Tato nejvyšší forma partnerské certifikace potvrzuje,  že splňujeme veškeré požadavky společnosti Microsoft na kvalitu dodávaných řešení a služeb. Jsme držitelem certifikátu kvality ČSN EN ISO 9001:2016.


Microsoft Partner Gold Hosting
kentico
Kentico Hosting Partner
Intel Technology Provider Gold 2016
nividia
checkpoint
adwords
ISO 9001

Pomáháme

 
Sprinx The Doers – Jsme společensky odpovědní
 
Sprinx The Doers – Jsme společensky odpovědnou firmou
Společenskou odpovědnost považujeme za nedílnou součást firemní kultury. Jako jedna z předních IT společností působících v České republice se hrdě hlásíme k podpoře sociálních a environmentálních principů, které slouží také k posílení strategie firmy. Přistupujeme zodpovědně nejen k ochraně životního prostředí, ale pomáháme také organizacím, které se dlouhodobě věnují podpoře handicapovaných, realizaci humanitárních a rozvojových projektů a obecně se snaží o celkovou demokratizaci a dodržování lidských práv. Aktuálně podporujeme:

Konto Bariéry ocenilo Sprinx diplomem za dlouhodobou podporu a spolupráci
Konto Bariéry –stěžejní projekt Nadace Charty 77 – podporujeme již od roku 2010 a ve spolupráci plánujeme pokračovat i do budoucna. Je nám ctí, že jsme byli v únoru 2016 oceněni diplomem za dlouhodobou podporu a spolupráci.
Pomáhat má smysl. Jsme rádi, že můžeme být součástí nadační sbírky, která za více než dvacet let činnosti rozdělila stovky miliónů korun a podpořila tisíce projektů na zlepšení života lidí s handicapem. Konto Bariéry navíc stále rozšiřuje své zaměření i na pomoc projektům, souvisejícím se vzděláváním a  pracovním uplatněním. A s tím se ve Sprinx absolutně ztotožňujeme.
Hodnota dosavadní pomoci Sprinx přesáhla 500.000,- Kč.

Spolupráce Sprinx s Nadací Charty 77 začala projektem Senzační Senioři
Projekt Senzační Senioři (SenSen) podporuje ty, kteří již překročili střední věk, a přitom chtějí žít zajímavý a plnohodnotný život.Ve spolupráci s aktivními seniory se snaží bourat mezigenerační bariéry, jako před dvaceti lety Konto Bariéry bořilo překážky pro lidi se zdravotním postižením. Sprinx plní v projektu SenSen roli technického garanta. Realizovali jsme tvorbu webu, od roku 2016 hostujeme veškeré webové stránky nadace a v projektové radě máme také svého zástupce. Další rozvoj projektu plánuje nadace na rok 2017 a Sprinx bude opět přitom.
 
Kromě finančních darů, podpořili projekt svou prací především lidé ze Sprinx -projektoví manažeři, programátoři a technici. Sprinx dále poskytl hostingové služby, odborné konzultace a sponzorované workshopy.
 
 

Sprinx podpořil charitativní sbírku Český internet pomáhá
Charitativní sbírka Český INTERNET pomáhá byla uspořádána poprvé v roce 2011. Sprinx na projektu spolupracoval od roku 2013. Neziskové organizace společně seznamovaly veřejnost s příběhy lidí, kteří potřebují pomoci, ve spolupráci s firmami a zpravodajskými portály, jež zdarma poskytly na svých serverech prostor pro prezentaci po dobu jednoho týdne.
Sprinx pomáhal v průběhu dvou ročníků hostováním webu a zajištěním marketingové podpory a celkové správy. Bohužel v roce 2014 byl projekt pozastaven. Věříme, že se ho podaří znovuobnovit, protože v prvním ročníku se vybralo více než 600 tis. Kč a v roce 2014 téměř 500 tis. Kč, které přispěly mnoha potřebným.
 

Webové stránky Linky bezpečí vytvořili lidé ze Sprinx
Každý den stojí za to se usmát. A pokud ne, je potřeba to změnit. Jsme rádi, že můžeme přispívat dětem a mladým lidem spoluprací s Linkou bezpečí, která jim pomáhá nejen v obtížných životních situacích, ale i při jejich každodenních starostech a problémech. Sdružení Linka bezpečí je akreditováno v rámci systému sociálně-právní ochrany dětí v ČR a je členem celosvětové asociace dětských linek důvěry Child Helpline International (CHI).
Sprinx se postaral o webové řešení Linky bezpečí a v roce 2016 předal sdružení šek na 100 tis. Kč.
 
 

Sprinx nově spolupracuje také s Centrem Paraple
Centrum Paraple už přes dvacet let pomáhá lidem s poškozením míchy najít cestu dál. To je záslužná a obdivuhodná činnost, která si rozhodně zaslouží naši podporu. Proto jsme se ve spolupráci s Centrem Paraple rozhodli každoročně pořádat odborné školení určené speciálně těm, kteří se ocitli na vozíčku a hledají nové možnosti seberealizace. Naše dveře jsou jim otevřené a rádi jim na jejich cestě k úspěchu budeme nápomocni.
Sprinx pořádá každý rok IT školení pro handicapované vozíčkáře. 

Tiskové zprávy