Jak to vidí Peter Slávik?

Jak to vidí Peter Slávik?
1. 11. 2017 16:00:03 - Romana Ripper
Chcete růst? Potřebujete obchodní systém
Naši zákazníci nás oslovují se stále stejnými požadavky: Chceme růst, pronikat na nové trhy, prodávat více stávajícím i novým zákazníkům a pracovat při tom efektivněji, s nižšími náklady. Ale zatímco požadavky firem se nijak nemění, celý trh prochází zcela zásadní proměnou. Především značně rostou nároky zákazníků. Chtějí produkty na míru, personalizované služby, co nejkratší termíny dodávek a samozřejmě i přijatelnou cenu, kterou tlačí dolů globální konkurence. Navíc přestává fungovat oslovování zákazníků plošným marketingem, reprezentovaným PPC kampaněmi na produkty, které si zákazníci již dávno pořídili, nebo e-mailovými newslettery, jejichž univerzální obsah nijak nereflektuje minulé nákupy nebo snad skutečné potřeby zákazníků. Jak tedy v takto náročných podmínkách uspět?

Obchodní systémy

Obchodní systémy
1. 11. 2017 15:52:49 - Romana Ripper
Uspět v globální konkurenci znamená nabídnout zákazníkům podstatnou konkurenční výhodu. Proto je třeba pamatovat na klíčovou roli zákazníka a systémů, které pomohou zjistit jeho přání a potřeby.
 

V České republice máme opravdu značné množství internetových obchodů

V České republice máme opravdu značné množství internetových obchodů
1. 11. 2017 15:30:56 - Romana Ripper

Před třemi lety nastoupil Daniel Hutník do Sprinx Systems na pozici obchodníka a postupně se propracoval na pozici konzultanta a Team Leadera divize Sprinx Digital. Jeho tým se stará o největší klienty Sprinx Systems, jako jsou pojišťovna AXA v celém středoevropském regionu, Mountfield nebo Grada.

Podnikové aplikace z cloudu

Podnikové aplikace z cloudu
1. 11. 2017 15:25:52 - Romana Ripper
Na základě několikaletých zkušeností s poskytováním řešení CRM  prostřednictvím cloudu zákazníkům ve Spojených státech rozšiřujeme nabídku cloudových aplikací a spouštíme novou, automatizovanou platformu AppOn.cloud.

Nenahraditelná role call centra

Nenahraditelná role call centra
1. 11. 2017 15:14:14 - Romana Ripper
Oslovování zákazníků prostřednictvím telemarketingu získalo špatnou reputaci. Na vině ovšem není samotné call centrum, ale především nevhodný způsob použití tohoto silného obchodního nástroje.

Od návrhu řešení k měření výsledku za pár týdnů

Od návrhu řešení k měření výsledku za pár týdnů
1. 11. 2017 15:06:27 - Romana Ripper
Společnost BIOCHEM CLINTECH s.r.o. se zabývá optimalizací  čistících procesů s důrazem na účinnost a bezpečnost a odbourávání těkavých látek VOC na českém trhu. Od počátku roku 2017 využívá firma informační systém Salesforce, implementovaný společností Sprinx Consulting. Na spokojenost s dodaným řešením jsme se zeptali Tadeáše Míčka, sales managera společnosti.

Ještě než začnete: 2 × 10 nejdůležitějších otázek kolem výběru obchodního systému

Ještě než začnete: 2 × 10 nejdůležitějších otázek kolem výběru obchodního systému
1. 11. 2017 14:59:20 - Romana Ripper
Aby mohl obchodní systém plnit svoji roli při podpoře obchodního týmu a pomohl vám zvýšit obrat a zisk, je třeba celou firmu na jeho nasazení dokonale připravit. Teprve pak se pusťte do výběru vhodného řešení a jeho dodavatele. Na jaké otázky byste měli předem znát jasnou odpověď? 

Nadcházející eventy

    Momentálně nepřipravujeme žádné eventy
Přinášíme Vám čtvrté číslo našeho firemního magazínu The Doers.
20. 2. 2018
Tentokrát především o E-commerce